دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
r_search
نوع نشریه:
نشریات:
از تاريخ:
تا تاریخ:
کد خبر: ۱۱۹۴۶
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۴
یک منبع در بین هیئت‌های مشارکت کننده در نشست گروه مشترک عملیاتی در آستانه، گفت که ایران، روسیه و ترکیه بر سر 90 درصد از سازوکار نظارت بر آتش‌بس در سوریه به توافق رسیدند و فقط بر سر ساختار اختلاف نظر وجود دارد. خبرگزاری نووستی به نقل از این منبع گفت که نشست آستانه به صورت خوبی در حال برگزاری است و ایران و ترکیه به وقت بیشتری برای مشورت با پایتخت‌های خود انیاز دارند.
پیش از این وزارت دفاع روسیه اعلام کرده بود که گروه مشترک عملیاتی متشکل از کارشناسان نظامی سه کشورهای ضامن آتش س در سوریه (یعنی روسیه، ایران و ترکیه)، با حضور کارشناسانی از کشور اردن و همچنین نماینده سازمان ملل متحد، امروز، دوشنبه، در آستانه (پایتخت قزاقستان) در نشستی فنی مکانیزم‌های مربوط به کنترل توقف درگیریها در سوریه، از جمله پیشنهادات گروه‌های مسلح مخالف سوری در این زمینه را بررسی می کنند.
طبق اطلاعات وزارت دفاع روسیه، هدف از نشست 6 فوریه در آستانه بررسی راههای اجرای توافقات قبلی در نشست 24-23 ژانویه در خصوص رعایت رژیم توقف درگیریها و کنترل و ثبت موارد نقض آتش بس و افزایش اعتماد متقابل بین دولت سوریه و مخالفان آن و همچنین حل و فصل مشکلات انسانی در مناطق درگیری است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: