پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰
r_search
نوع نشریه:
نشریات:
از تاريخ:
تا تاریخ:
کد خبر: ۱۱۹۵۵
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۳:۰۶
محسن رضایی در همایش سراسری مدیریت جهادی و امنیت ملی که در دانشگاه عالی دفاع ملی برگزار شد تصریح کرد : مدیریت جهادی زادگاهش جهاد بوده که با تکلیف همراه است، بنابراین در کانون مدیریت جهادی قیام و خستگی ناپذیری وجود دارد. 
رضایی گفت: برخی انقلابی هستند اما نمی‎توانند فضا را جهادی کنند و برخی نیز جهادی هستند که آن‎ ها هم نمی‎توانند موجب جهادی شدن فضای کشور شوند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: اکنون مشکل ما در پیمودن راه است که باید این مسیر با مدیریت طی شود چرا که در این راه یک رقیب گردن کلفت به نام غرب‎زدگی دارد.
وی در پایان با بیان این‎که پیمودن مدیریتی مسیر یاد شده در انقلاب مصداق عملی پیدا کرد، تصریح کرد: این شیوه در دفاع مقدس الگو شد و هرزمان که این راه را طی کردیم پیروزی های بزرگی حاصل شد،اکنون موشک و خودرو ملی را با هم مقایسه کنید که موشک ثمره مدیریت جهادی بوده و خودرو حاصل مدیریت غربی است.
رضایی  در حاشیه این همایش در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ما به آقای ترامپ توصیه می کنیم با عقلای آمریکا مشورت کند، اظهار کرد: تاریخ درگیری های آمریکا با ایران باید مورد مطالعه آقای ترامپ قرار گیرد، چرا که آل سعود و رژیم صهیونیستی می‌خواهند پوست خربزه زیر پای ترامپ بیندازند و او نباید بی گدار به آب بزند.
وی افزود: رژیم صهیونیستی و آل سعود می خواهند ترامپ را وارد یک چالش و درگیری بکنند و ترامپ نیز می خواهد مشکلات اقتصادی آمریکا را با میلیاردها دلار پولی که در کشورهای عربی وجود دارد، با این زبان بازی ها و با فروش سلاح به دست آورد و در حقیقت به غارت منابع منطقه خلیج فارس بپردازد و این کار را نیز با بزرگنمایی مساله ایران و تهدید نشان دادن کشور ما عملی کند در حالی که ایران کانون امنیت منطقه است و همگان بر این مهم آگاه هستند.
وی در پاسخ به پرسشی درباره تحلیلش از وضعیت سوریه و راه حل مناسب برای حل این مساله اظهار کرد: ایران از ابتدای بحران سوریه معتقد به راهکارهایی سیاسی برای حل بحران بود و راهکار نظامی را محکوم کرد، اما به ملت سوریه در دفاع از خودش کمک های مستشاری ارائه نمود.
دبیر مجمع تشخیص مصحلت نظام ادامه داد: بنابراین مساله سوریه از طریق جنگ و درگیری پیش نمی رود بلکه از طریق مذاکره و دیپلماسی پیشرفت خواهد کرد و اکنون نیز پیشرفت هایی خوبی از همین راه میان ایران،‌روسیه و ترکیه به دست آمده است و ما امیدواریم همانطور که مقاومت به حل تدریجی مساله سوریه کمک بکند، دیپلماسی انقلابی نیز در این زمینه به نتیجه برسد و مردم سوریه روی آرامش را ببینند.
رضایی در پاسخ به پرسشی در زمینه واکنش مقامات ایرانی به اظهارات اخیر ترامپ درباره ایران اظهار کرد: سیاست ما همیشه در ابتدا بر مبنای نصیحت و توصیه بوده است چرا که نمی‌خواهیم وارد جنگ و درگیری شویم اما اگر قرار باشد آنها وارد فاز تهدیداتی بشوند، ما هم دفاع جانانه‌ای خواهیم کرد و آنها را پشیمان خواهیم نمود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: