پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰
r_search
نوع نشریه:
نشریات:
از تاريخ:
تا تاریخ:
کد خبر: ۱۱۹۵۷
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۳:۰۸
تکذیب رایزنی برای تایید صلاحیت روحانی
عباسعلی کدخدایی با رد صحبتهای نائب رئیس فراکسیون امید گفت: بنده در جریان چنین چیزی{literal}{{/literal}رایزنی مقامات عالی رتبه نظام برای تغییر در روند رد یا تایید صلاحیت کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده{literal}}{/literal} نیستم و چنین خبری صحت ندارد. وی علاوه بر این افزود: "طبیعتا شورای نگهبان در فرصتی که دارد، صلاحیت نامزدها را بررسی خواهد کرد؛ در زمان بررسی صلاحیت ها ممکن است اعضا نظرات متعددی داشته باشند ولی نهایتا آنچه اعلام می شود نظر شورای نگهبان است. سخنگوی شورای نگهبان، تصریح کرد: "ما هنوز نسبت به شرایط احراز به جمع بندی نرسیده ایم."هر وقت درباره شرایط احرازصلاحیت نامزدهای انتخاباتی به نتیجه برسیم ملاک هایمان را اعلام خواهیم کرد. وی در پایان تاکید کرد: ما درباره شرایط احراز صلاحیت ها طبق جزء 3 بند 10 سیاست های کلی انتخابات در موعد مقرر اعلام نظر خواهیم کرد.

متاسفانه ترامپ نمی‌خواهد برجام را پاره کند
حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان در پاسخ به علت تغییر موضع ترامپ درباره برجام گفت: ترامپ در تبلیغات انتخاباتی خود هنوز نمی‌دانست برجام چه امتیاز بزرگ و باد آورده ای برای آمریکا فراهم آورده است و به همین علت قول داده بود اگر رئیس جمهور شود برجام را پاره خواهد کرد. شریعتمداری افزود: ترامپ حالا متأسفانه سر عقل آمده و متوجه شده رفقای قبلی او چه کلاه گشادی سر ایران گذاشته‌اند بنابراین نه فقط دیگر حاضر نیست برجام را پاره کند بلکه اعلام می‌کند با همه توان از آن حمایت خواهد کرد.  شریعتمداری پیش تر در واکنش به اظهارات پیش از انتخابات ترامپ در باره برجام گفته بود «پاره کردن برجام عاقلانه ترین کار این دیوانه است و برکات فراوانی برای کشورمان دارد.»

از برجام فقط یک هواپیما آوردند
پرویز سروری با بیان اینکه امروز مدیرانی هستند که باید اقتصاد مقاومتی را مدیریت کنند اما متاسفانه نگاهشان به خارج از کشور است گفت: این مدیران به مردم اعتماد نکرده و بر همین اساس باید بگویم که به زمان شاه برگشته‌ایم چرا که در حوزه اقتصاد نه تنها به مردم اعتماد نمی‌کنند بلکه از اقتصادی مقاومتی نیز دور شده و این به معنای خلاف انقلاب عمل کردن است. وی با بیان اینکه ما اوبامای خوب و ترامپ بد نداریم گفت: بیشترین قتل عام‌ها در دنیا، تشکیل داعش و فتنه 88 در دوره اوباما رخ داده است. سروری اضافه کرد: آنهایی که از برجام فقط یک هواپیما به ارمغان آوردند می‌گویند که اوباما گزینه جنگ را از روی میز برداشته است اما باید بگوییم امروز می‌بینیم که خیلی از مباحث برجام نقض شده است .

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: