دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
r_search
نوع نشریه:
نشریات:
از تاريخ:
تا تاریخ:
کد خبر: ۱۱۹۵۹
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۳:۱۰
سخنگوی دولت گفت: تلاش می‌شود عیدی به همراه حقوق بهمن‌ماه به کارکنان دولت پرداخت شود و حداکثر تا ۲۰ اسفندماه همه حقوق‌ها پرداخت شود.
محمدباقر نوبخت در نشست هفتگی خود با خبرنگاران گفت: تحریم‌ها از ابتدا علیه جمهوری اسلامی وجود داشت، این دولت‌ها به زعم خودشان دنبال تحریم‌های هوشمند و فلج کننده بودند اما در هفته گذشته صندوق بین‌المللی پول ایران را هجدهمین قدرت اقتصادی جهان اعلام کرد لذا انقلاب توانسته است در همه عرصه‌ها به نقش آفرین بوده است.
وی تاکید کرد: امروز اگر برخی از این قدرت‌ها معتقدند سرشان کلاه رفته است که البته ما چنین ادعایی را نداریم و معتقدیم معادله‌ای برد-برد برای دنیا بود اگر نتایج این مذاکره برای انها سخت نبود لازم نبود ان را پاره کنند و اگر امروز آمریکا بخواهد کاری علیه ان انجام دهد خودش در انزوا قرار خواهد گرفت
نوبخت با اشاره به توافق بانک مرکزی و خزانه‌داری در ستاد اقتصادی دولت در زمینه پرداخت‌های کارکنان در آستانه سال جدید، باید بگویم که  تلاش می‌شود عیدی به همراه حقوق بهمن‌ماه به کارکنان دولت پرداخت شود و حداکثر تا 20 اسفندماه همه حقوق‌ها پرداخت شود تا برای وجوهات اضافی و کمبودها تصمیم گرفته شود.
وی درباره سرانجام پول‌های بلوکه شده اظهار کرد: در کل همه آنچه ایران داشته آزاد شده، مگر مواردی که به مسائل هسته‌ای مربوط نبوده است.
سخنگوی دولت درباره مذاکره با مسئولان آمریکایی در زمینه لغو روادید اتباع ایرانی تصریح کرد: قطعا مذاکره‌ای نداشتیم، اما مواضع ما مشخص است، مبنی بر اینکه منافع ملی برای ما اصل است. اگر کسی منافع ملی ما را تهدید کند، قطعا منافع ملی خود آنها نیز تهدید خواهد شد و بر این اساس هر جا لازم باشد اقدام متقابل انجام می‌شود. مسئولان ذیربط در عرصه‌های مختلف حواس‌شان هست و چنانچه دیدیم در زمینه ورزش کشتی مسئولان امر اقدام متقابل انجام دادند. 
نوبخت در پاسخ به پرسشی درباره احتمال ریاست محمد شریعتمداری در ستاد انتخابات آقای روحانی و فعالیت این ستاد نیز اظهار کرد: بنده هم مثل شما این اخبار را در رسانه‌ها دیدم. قطعا دولت هر اقدامی انجام خواهد داد در قالب قانون خواهد بود. من هم از طریق رسانه‌ها این مسئله را شنیدم و در داخل دولت چنین خبری نیست. دولت هر اقدامی در چارچوب قانون انجام خواهد داد تا شبهه‌ای پیش نیاید.
سخنگوی دولت درباره احتمال تغییر و تحولات در دولت برای فعالیت‌های انتخاباتی گفت: بالاخره یک فضای روشن و شفافی است؛ ما که نمی‌توانیم بدون‌ توجه به قانون فعالیت کنیم. ممکن است اختیاراتی داشته باشیم، اما مسئولیت‌هایی داریم و قطعا اقداماتی انجام نخواهیم داد که مخالف قانون باشد و مطمئن باشید تلاش می‌کنیم تخلفی از سوی همکاران ما در دولت رخ ندهد.
وی تاکید کرد: بنده پیش از انتخابات مسئولیت دبیرکل حزبی را داشتم، در 4 سال اخیر شاید حتی سه بار هم برای عرض خدا قوت به حزب سر نزده‌ام، البته در دنیا مشکلی در این زمینه وجود ندارد، اما در ایران فعالیت حزبی این چنینی منفی است. مطمئن باشید اگر فردی در دولت بخواهد فعالیت انتخاباتی داشته باشد طبق قانون عمل خواهد شد و برای فعالیت انتخاباتی کنار می‌رود تا مشکلی ایجاد نشود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: