دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
r_search
نوع نشریه:
نشریات:
از تاريخ:
تا تاریخ:
کد خبر: ۱۱۹۶۹
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۱:۵۶

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه توصیه می‌کنیم که دولتمردان آمریکایی تهدید علیه ایران را بی‌فایده بدانند گفت: ایران موقعیتی دارد که آمریکا را "ببر کاغذی" می‌بیند.
در ششمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت در رونمایی از تقریظ مقام معظم رهبری از چهار کتاب دفاع مقدس همدان سردار سرلشکر محمد‌علی جعفری با گرامیداشت یاد شهیدان دفاع مقدس به‌ویژه شهدای غیور، مؤمن، انقلابی و مخلص استان همدان اظهار داشت: در سال‌های اخیر دشمنان انقلاب اسلامی آشکارا به مجد و اقتدار آن اقرار دارند و توصیه می‌کنیم که دولتمردان آمریکایی تهدید علیه ایران را بی‌فایده بدانند.
سرلشکر جعفری با اشاره به چند تحلیل از صاحبنظران آمریکایی در مورد آمریکا عنوان کرد: یکی از این تحلیل‌ها این است که تقابل با ایران خطرات قابل توجه‌ای دارد و برخی از آنها ترامپ را نصیحت می‌کنند که بداند ایران موقعیتی دارد که آمریکا را "ببر کاغذی" می‌بیند و برخی معتقدند که آمریکا باید این نیمه ابرقدرت بودن در جهان را فراموش کند.
وی افزود: برخی تحلیلگران نیز نام شیطان بزرگ برای آمریکا را دقیق و حکیمانه می‌دانند و اگر به این جملات دقت کنیم می‌بینیم که این امر بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی است که سبب شده دشمنان ما و بیگانگان این‌گونه بر مجد و عظمت ایران اقرار کنند.
سرلشکر جعفری در رابطه با جمله مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت تشریح ابعاد مختلف دفاع مقدس گفت: ابعاد مهم این جنگ را نتوانسته‌ایم برای مخاطبان خود تشریح کنیم و این جای تأسف دارد که به جز تعداد معدودی هنرمند و نویسنده انقلابی برای دفاع مقدس قلم می‌زنند و آثار هنری تولید می‌کنند؛ چرا بقیه بسیج نمی‌‌شود؟
وی تأکید کرد: ما بیش از هر زمان دیگری برای گسترش فرهنگ جهاد و مقاومت به منظور استمرار انقلاب اسلامی نیاز به حرکت فرهنگی داریم. ما باید بدانیم دوران دفاع مقدس از چه فراز و نشیب‌هایی برخوردار بوده و چه مشکلاتی داشته است.
فرمانده‌کل سپاه پاسداران افزود: ما هنوز فراموش نکردیم رزمندگان در ماه‌های نخست جنگ چه مشکلاتی داشتند. مشکل اساسی در سال نخست جنگ این بود که رئیس‌جمهور وقت بنی‌صدر به عنوان فرمانده کل قوا در جنگ مخالف حضور نیروهای مردمی در جنگ بود و با نیروهای ارتش به دلیل حضور نیروهای مردمی برخورد می‌کرد.
سرلشکر جعفری عنوان کرد: با حضور مردم پیشروی دشمن سد شد و با فرار بنی‌صدر و حاکمیت نیروهای حزب‌الله و به دست گرفتن فرماندهی یگان‌ها تحول عظیمی در جبهه‌ها ایجاد شد و در سال 60 تا 61 در ظرف یکسال با انجام 5 عملیات خرمشهر آزاد شد.

وی گفت: وحدت و حضور مردم در جنگ و مدیریت انقلابی در دفاع مقدس سبب شد دشمن عقب رانده شود و ماهیت صدام مشخص شود و به صدام فرصت پیشروی ندهند. بنابراین این مجموعه معارف، جانبازی‌ها و ایثارگری‌ها در دفاع مقدس انجام شد.
سرلشکر جعفری با بیان اینکه انقلاب اسلامی فقط مختص یک برهه زمانی نیست، گفت: انقلاب گنجینه عظیمی است که تا مدتهای طولانی ظرفیت استخراج و سرمایه‌گذاری توسط ملت ما را دارد و تکلیف بر دوش همه ملت‌ ما این است که چنین کتاب‌هایی را مطالعه کنید.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: