پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰
r_search
نوع نشریه:
نشریات:
از تاريخ:
تا تاریخ:
کد خبر: ۱۱۹۸۱
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۶
سوژه روز

رئیس سازمان سینمایی تأکید کرد: شورای پروانه‌ نمایش عالی‌ترین مرجع تصمیم‌گیری برای اکران فیلم‌هاست و قرار نیست هیچ کسی خارج از این شورا در نمایش یا صدور مجوز فیلم‌های سینمایی اعمال‌نظر کند.
حجت‌الله‌ ایوبی در گفت‌وگویی با ایسنا درباره‌ی جزئیات جلسه خود با نمایندگان کمیسیون فرهنگی مجلس بیان کرد: یکی از سوالاتی که برای برخی از نمایندگان کمیسیون فرهنگی مطرح بود این بود که آیا قبل از اکران فیلم‌ها می‌توانند آن‌ها را بازبینی کنند، که من با این موضوع مخالفت کردم و اعلام کردم این امری غیرقانونی است، چون وقتی فیلمی را از تهیه‌کننده می‌گیریم، فقط یک‌بار برای پروانه شورای نمایش ارائه می‌کنیم و شرعا و قانونا نمی‌توانیم آن اثر را برای افراد یا جای دیگری نمایش دهیم.
وی اضافه کرد: البته تهیه‌کنندگان فیلم ها می‌توانند با مسئولیت و اختیار خود در صورت تمایل فیلم‌شان را به هر کجا که می‌خواهند برای نمایش ارائه کنند که اتفاقا بعضی از آن‌ها این کار را می‌کنند.
رئیس سازمان سینمایی گفت: درخواست دیگری که از سوی نمایندگان کمیسیون فرهنگی مطرح شد این بود که در شورای پروانه‌ی نمایش حضور داشته باشند که البته این درخواست مربوط به امروز نیست و پیش از این هم مطرح شده بود، اما بنده همانند دو، سه سال قبل به آن‌ها گفتم این کار مبنای قانونی ندارد و خیلی روشن مخالفتم را اعلام کردم، چون اصلا این مسئله با قوانین سازگاری ندارد ضمن اینکه ما به هر حال استقلال قوا را از یکدیگر پذیرفته‌ایم.
حجت‌الله ایوبی گفت: البته در گذشته فردی از نمایندگان مجلس در این شورا حضور داشت، اما این مسئله براساس تفاهم بود و مبنای قانونی نداشته و ندارد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: مواضع ما در سازمان سینمایی نسبت به نمایش فیلم‌ها و ارائه‌ی مجوز به آثار سینمایی کاملا روشن است و در شورای پروانه‌ی نمایش چهره‌های برجسته‌ای وجود دارند که نظر آن‌ها برای ما حجت است و این شورا عالی‌ترین مرجع برای تصمیم‌گیری جهت نمایش فیلم است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: