سه‌شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹
r_search
نوع نشریه:
نشریات:
از تاريخ:
تا تاریخ:
کد خبر: ۱۱۹۹۳
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۳
پیگیری روز

وکیل‌مدافع بابک زنجانی گفت: شکایت شرکت ملی نفت ایران از بنده به اتهام استفاده از سند مجعول و نشر اکاذیب در دادسرای فرهنگ و رسانه رد شد.
رسول کوهپایه‌زاده در گفت‌و گو با ایسنا با بیان این مطلب گفت: شرکت ملی نفت ایران علیه من تحت دو عنوان اتهامی استفاده از سند مجعول و نشر اکاذیب شکایت کرد که پرونده برای رسیدگی به شعبه 4 بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه ارجاع شد. با قید «عدم حضور جلب است» به شعبه بازپرسی احضار شدم و طی چند جلسه ضمن ارائه دفاعیات، اسناد و مدارک خود را به بازپرس پرونده ارائه کردم که در نهایت شعبه بازپرسی در رابطه با شکایت مطروحه قرار منع تعقیب صادر کرد، اما این قرار با ایراد دادیار اظهارنظر مواجه شد.
وی افزود: پیرو درخواست دادیار اظهارنظر از شعبه 15 دادگاه انقلاب در خصوص اتهام استفاده از سند مجعول استعلام به عمل آمد که ریاست شعبه پاسخ استعلام را ارائه و در نهایت دادیار اظهارنظر با قرار منع تعقیب صادره موافقت کرد. وکیل شرکت نفت به قرار منع تعقیب اعتراض کرد و پرونده برای رسیدگی به این اعتراض به شعبه 1059 کارکنان دولت رفت که در نهایت دادگاه نسبت به اتهام استفاده از سند مجعول، به خاطر فقدان دلیل کافی قرار منع تعقیب را تایید و در خصوص اتهام نشر اکاذیب نیز قرار موقوفی تعقیب صادر کرد.
وی یادآور شد: شرکت نفت روز چهارشنبه هفته گذشته با ارائه نامه‌ای به دادگاه شکایت خود را پس گرفته بود.
رسول کوهپایه زاده وکیل ‌مدافع بابک زنجانی 28 شهریور ماه سال جاری گفته بود: شرکت نفت مدعی بود که قسمتی از اظهارات بنده در مصاحبه با رسانه ها مطابق با واقعیت نیست که من توضیحات لازم را ارایه دادم و از خود دفاع و عنوان کردم که صحبت هایم عین واقعیت بوده است و مطلب کذبی را نگفتم که به عنوان اتهام نشر اکاذیب مورد پیگرد قرار گیرم؛ البته تشخیص با قوه قضاییه و مقام رسیدگی کننده به پرونده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: