چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳
r_search
نوع نشریه:
نشریات:
از تاريخ:
تا تاریخ:
کد خبر: ۱۲۰۱۲
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۳
محمود صادقی با اشاره به مخالفت کمیسیون عمران با طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران اعلام کرد: باتوجه به دفع‌الوقت و تعلل کمیسیون عمران درخواست کردیم که هرچه سریع‌تر رای‌گیری کنند و نظر و گزارش خود را به صحن ارائه کنند.
او گفت: در نهایت بعد از ظهر روز سه‌شنبه از آقای قالیباف برای حضور در جلسه کمیسیون دعوت به عمل آمد و رونوشت این نامه در اختیار متقاضیان تفحص نیز قرار گرفت اما درنهایت باتوجه به همزمانی جلسه کمیسیون با نشست علنی نوبت عصر مجلس، بدون حضور آقای قالیباف و متقاضیان تفحص، به‌صورت غیررسمی در حاشیه صحن، تشکیل جلسه دادند و در شرایطی که گمان کردیم می‌توانیم در این جلسه حاضر شویم، هنگامی که قصد حضور داشتیم گفتند امکان حضور متقاضیان تفحص نیست و صرفاً اعضای کمیسیون می‌توانند در جلسه حاضر شوند.
نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: پس از برگزاری این جلسه غیررسمی، متوجه شدیم ضرورت انجام تفحص به تایید کمیسیون عمران نرسیده و عملاً با انجام آن مخالفت کرده‌اند که البته این مسئله حق کمیسیون است و درخواست ما نیز همین بود که نفیاً یا اثباتاً نظر خود را اعلام کنند که این اتفاق محقق شد و بنابر آیین‌نامه این مسئله به هیات رییسه اعلام می‌شود و سپس برای تصمیم‌گیری نهایی به صحن علنی می‌آید.
رییس فراکسیون فراکسیون شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصاد و انضباط مالی مجلس دهم در پاسخ به این سوال که آیا موضوع استخدام‌های متروی تهران نیز در جریان تفحص از شهرداری مورد بررسی قرار می‌گیرد، یادآور شد: این مسئله جزء محورهای سه‌گانه تفحص نیست و اخیراً شنیدم که حدود ۴۲۰۰ نفر بدون طی کردن روال معمول، در متروی تهران استخدام شده‌اند.
او گفت: برخی از اعضای کمیسیون عمران که پیش از این شهردار شهرهای مختلف بوده‌اند و همچنین آقای رضایی رییس این کمیسیون، می‌گفتند همواره در کار شهرداری‌ها تخلف هست و بروز تخلف در کار شهرداری‌ها طبیعی است؛ به نوعی این تخلفات را امری مفروض در کار شهرداری‌ها می‌دانند. گویا باید به این فساد عادت کنیم و چیزی نگوییم!
صادقی در واکنش به اظهارنظر اخیر رییس کمیسیون عمران درباره پیچیدگی پرونده تفحص از شهرداری به‌دلیل حضور قالیباف در این پرونده و نزدیک شدن به انتخابات ریاست‌جمهوری، تصریح کرد: از همان روزهای نخست که برای بررسی موضوع در کمیسیون عمران حاضر شدیم، دو سه نفر از اعضا صراحتاً گفتند که این پرونده را تا بعد از زمان برگزاری انتخابات پیگیری نکنید.
عضو هیات رییسه فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: متاسفانه اعضای کمیسیون عمران نگاهی جناحی و سیاسی به این پرونده داشتند و با تصور این‌که متقاضیان تفحص از شهرداری نیز متقابلاً با رویکردی جناحی این تفحص را کلید زده‌اند، موضوع را بررسی کردند و درواقع همین تصور کمیسیون عمران، مانع از این شد که پرونده با نگاهی کارشناسی بررسی شود و درصورتی که انبوهی از دلائل اقامه می‌کردیم، کمیسیون عمران از قبل تصمیم خود را گرفته بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: