چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳
r_search
نوع نشریه:
نشریات:
از تاريخ:
تا تاریخ:
کد خبر: ۱۲۰۲۱
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۵
سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان با اشاره به جلسه فوق‌العاده این هیأت برای بررسی اظهارات کریمی قدوسی در نماز جمعه مشهد گفت که این هیأت این سخنان را در تضاد با امنیت ملی کشور دانست و تذکرات لازم را به ایشان داد.
محمد جواد جمالی در گفت‌وگو با ایسنا توضیح داد:‌ پس از شکایت 18 نفر از نمایندگان اهل سنت در اعتراض به سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه مشهد در تاریخ 95/12/13 و دستور رئیس مجلس برای پیگیری این موضوع هیأت نظارت بررسی  نمایندگان سریعا جلسه‌ای با حضور اکثریت اعضا برگزار کرد.
جمالی ادامه داد: در این جلسه که ظهر امروز برگزار شد، ابتدا فایل صوتی سخنرانی آقای کریمی قدوسی توسط اعضای هیأت مورد بررسی قرار گرفت، سپس از ایشان برای استماع اظهارات شان دعوت شد.
سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان گفت: بعد از آن هیأت نظارت میزبان جمعی از اعضای فراکسیون اهل سنت مجلس بود تا نقطه نظرات این نمایندگان را نیز استماع کند. نمایندگان اهل سنت در این جلسه با استناد به بیانات مقام معظم رهبری بر حفظ وحدت و امنیت ملی کشور تاکید داشتند. همچنین گفت که همواره با برادران اهل تشیع خود در راستای اهداف بلند انقلاب اسلامی همگام بوده و هستند و همواره خود را مرزداران جمهوری اسلامی می دانند. اهل سنت خود را مدافع انقلاب اسلامی و ارزش های آن دانسته و مخالف هرگونه افراط گری در هر نحله دینی و مذهبی است.
جمالی در جمع بندی گفت:‌با توجه به استماع فایل صوتی سخنرانی آقای کریمی قدوسی و اظهارات ایشان در این جلسه و همچنین صحبت‌های نمایندگان اهل سنت ، تمامی اعضای هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان سخنان آقای کریمی قدوسی را خلاف شئون نمایندگی و در تضاد با امنیت ملی دانسته و تذکرات لازم به ایشان داده شد، همچنین مقرر گردید تصمیمات مقتضی در اینباره در اسرع وقت اتخاذ شود.
وی در پایان گفت که  هیأت نظارت در جلسه بعدی خود یعنی در هفته آینده درباره این موضوع تصمیم نهایی را اتخاذ خواهد کرد.
گفتنی است  اعضای فراکسیون اهل سنت مجلس در اعتراض به سخنان کریمی قدوسی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه مشهد به رئیس مجلس نامه نوشته و خواستار بررسی موضوع در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان شده بودند. علی لاریجانی نیز از مسعود پزشکیان رئیس این هیات خواست موضوع در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مورد رسیدگی قرار گیرد.
با این حال کریمی قدوسی در نامه ای خطاب به نمایندگان اهل سنت نوشت: فتنه ۸۸ نیز در راستای همین تحرکات ضد انقلاب در کشور رخ داد. انتظار نبود بعضی از همکاران از فراکسیون اهل سنت در دیدر با سران فتنه در8/12/95شرکت نمایند.
وی افزود: ما نیز بر اساس مبانی اعتقادی با جریان شیعه انگلیسی که مظهر ظهورش فتنه ۸۸ بود و در عمل حمایت جریان سنی آمریکایی را نیز به همراه داشته (وهابیت و آل سعود) به شدت مخالف و با آنها به مقابله برخواسته‌ایم و امید است شما همکاران نیز با محکوم کردن این ملاقات که مورد نفرت مردم انقلابی اهل سنت و همه جریانات انقلابی است اجازه سوء استفاده را به معاندین انقلاب را ندهیم.نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: