چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳
r_search
نوع نشریه:
نشریات:
از تاريخ:
تا تاریخ:
کد خبر: ۱۲۰۴۰
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۳
وزیر اطلاعات گفت: بر تخریبگران انتخاباتی در فضای مجازی اشراف داریم و یقین داشته باشند که از نگاه سربازان گمنام امام زمان (عج) دور نخواهند بود.
سید محمود علوی در گفت‌وگویی اظهار کرد: ما بر عملکرد تخریب گران انتخاباتی قطعا اشراف اطلاعاتی داریم و اقدامات بهنگام و بازدارنده در قبال کارهای تخریبی و منفی آنان صورت خواهد گرفت.
وی با قدردانی از رئیس قوه قضاییه بابت دستور برخورد مرجع قضایی با تخریب های انتخاباتی ابراز امیدواری کرد دستگاه قضا با جدیت این مسئله را پیگیری کند.
علوی گفت: آنچه سبب التهاب در جامعه می شود و انتخابات را به سمت عوارض منفی سوق می دهد تخریب هاست.
وی افزود: ما در انتخابات 94 از حدود یک سال قبل به همکارانمان اعلام کردیم که هر کسی مرتکب تخریب شود همان بار اول او را احضار و دعوت کنند و به شکل محترمانه به او تذکر دهند.
وزیر اطلاعات اضافه کرد: در این تذکرات به افراد می گفتیم از خود یا کاندیدای مورد حمایتشان هر قدر می خواهند تعریف کنند و جنبه های مثبت را بگویند اما حق ندارند در قبال کسی مباحث منفی و تخریبی مطرح کنند.
علوی گفت: همکارانم با هوشیاری و اشراف اطلاعاتی بر جامعه این کار را انجام دادند و با فضایی مواجه بودیم که شور و اشتیاق مردم برای مشارکت بسیار بالا بود اما التهاب مضر در انتخابات وجود نداشت.
وی افزود: تخریبی که سبب التهاب در جامعه شود مضر است اما تبلیغ مثبت سبب اشتیاق شرکت کنندگان به مشارکت می شود و دیدیم که در سال 94 به طور استثنا انتخاباتی برگزار شد که در هیچ جای کشور مشکل حاد امنیتی و اجتماعی و برخوردهای نگران کننده نداشتیم.
علوی افزود: اگر افراد اعم از نامزدها و هوادارانشان جنبه های مثبت خود را بگویند و دیگران را نفی و تخریب نکنند به یقین مانند انتخابات 94 شاهد مشارکت بالا و با اشتیاق و بدون التهاب و آثار تخریبی بر انسجام ملی خواهیم بود.
وزیر اطلاعات گفت: امیدوارم با تعامل دستگاه های ذی ربط بر سلامت و امنیت انتخابات، رقابتی مثبت و انتخاباتی اثرگذار و با مشارکت بالا داشته باشیم که برای نظام، منحصرا و به تمام معنی سرمایه و دستاورد باشد و هزینه ای از نظر سیاسی، اجتماعی و امنیتی نداشته باشد.
وی گفت: ما از مدت‌ها قبل ستاد انتخابات را در وزارت اطلاعات راه اندازی کرده‌ایم و نیروهایمان فعالانه مشغول به کارند.
وزیر اطلاعات گفت: ما در زمینه رقابت های انتخاباتی در نخستین اقدامات تخریبی با تذکر بهنگام سعی خواهیم کرد رقابت ها در فضای اجتماعی مثبت و سالم انجام شود و تخریب صورت نگیرد.
علوی افزود: البته تخریب ممکن است در روزنامه، سایت و شبکه های اجتماعی مانند صفحات توئیتری یا اینستاگرامی انجام شود که وزارت اطلاعات بر همه این بخش ها اشراف دارد.
وی تاکیدکرد: سربازان گمنام امام زمان (عج) در تمام صحنه ها حضور و اشراف اطلاعاتی دارند و از اینکه افرادی بخواهند با اقدامات تخریبی فضای انتخابات را ملتهب کنند جلوگیری خواهند کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: